EŞME BİLİM ŞENLİĞİ; BİLİMİN IŞIĞI EŞME`Yİ AYDINLATIYOR.
35 farklı atölye çalışmasından oluşan, birçok aktiviteyi içeren bilim ve eğlenceyi `` yaşayarak ve eğlenerek öğrenme`` anlayışıyla Kasım 2016` da TÜBİTAK` a sunulmuş ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği programları kapsamında ülke genelinde desteklenmesine karar verilmiş 46 projeden biridir.
Eşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde Eşmedeki diğer okullarda görev yapan alanında uzman öğretmenlerin hazırladığı atölyelerden oluşmuştur.Aynı zamanda Eşme Belediyesinin de destek verdiği proje, Eşme Kapalı Pazar yerinde Ekim ayında uygulandı.
20 Ekim 2017 saat 10:00 da başlayan ve 4 gün boyunca süren halkımıza yönelik faaliyetler de bilimin aslında karmaşık bir kavram olmadığı aksine gündelik yaşamımızı kolaylaştırmak için kullandığımız yöntemler olduğunu göstermek hedeflemiştir.
Eşme Bilim Şenliğinde binlerce bilim meraklısının interaktif olarak katılabileceği bilim atölyeleri, bilim şovları, bilim sohbetleri, bilim temalı oyunlar, gece gökyüzü gözlemleri, çocuklar için balon patlatma, model roket yapma, Uzay küresi gibi 35 farklı popüler bilim aktivitesi ve atölye çalışması ile etkinlik yer aldı.