Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin sağlanması, bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakarca görev yapan  Türk Polis Teşkilatının 173.yılı kutlu olsun.
Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek için yetkisini kanunlardan alarak görev yapan bu güzide teşkilatımız güvenlik ve özgürlük dengesini sağlama konusunda  ciddi bir vazife ifa etmektedir.  
Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün ```Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.`` veciz sözlerinde belirttiği üzere  bu güne kadar olduğu gibi  bundan sonra da  ülkemizin bölünmez bütünlüğüne  sahip çıkacaktır. 
Bu duygu ve düşüncelerle Polis Teşkilatımızın Polis Gününü kutluyor,  ebediyete irtihal eden meslek mensuplarımıza ve aziz şehitlerimize  Allah`tan rahmet, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.Görevi başında bulunan tüm  polislerimize ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar  diliyorum.